Przebudowa pracowni urbanistycznej

Lokalizacja Poznań, Polska
Rok 2019 - 2020
Status Zrealizowany
Klient Prywatny
Program Wnętrze biura wraz z salą konferencyjną, zapleczem socjalnym i toaletą
Powierzchnia 60 m2
Zespół Jola Starzak, Dawid Strębicki, Martyna Karnaś, Martina Ferraro
Zdjęcia Jakub Wittchen

Projekt wnętrza atelier urbanistycznego zlokalizowany jest w lokalu w kamienicy w centrum Poznania. Elementem charakterystycznym dla tego projektu jest układ amfilady - użytkownik prowadzony jest przez poszczególne pomieszczenia stopniowo od sfery najbardziej publicznej w głąb aż do najmniej dostępnych, prywatnych przestrzeni biura.

 

Od strony ulicy zaprojektowano przestrzeń otwartą, dostępną dla gości, przeznaczoną na spotkania i dyskusje. Regał na książki ze zintegrowanymi drzwiami przesuwnymi w żywym kolorze żółtym oddziela ją od zasadniczej przestrzeni biura, gwarantując dodatkowy komfort akustyczny. Ostatnia z sekcji wyposażona jest w aneks kuchenny i toaletę w stałej zabudowie, która płynnie przechodzi aż w głąb lokalu. Tam, na platformie znajduje się część przeznaczona na administrację i przechowywanie dokumentacji, do której prowadzą dwa stopnie wykończone drewnem.

 

Meble zaprojektowane w kompaktowej zabudowie gwarantują swobodę i dowolność w użytkowaniu przestrzeni. Zarówno zabudowa stała, jak i elementy stolarki wykonane zostały ze sklejki bejcowanej lub melaminowanej w intensywnych kolorach i stanowią główny element definiujący przestrzeń. Projekt wykonany był w ramach ograniczonego budżetu i zakładał wykorzystanie istniejących w lokalu elementów takich jak posadzka czy oryginalny sufit wykończony drewnem. Na nim zainstalowano lampy LED równomiernie oświetlające przestrzeń, zapewniając tym samym komfort użytkowania.