Hala sportowa z trybuną w Lippstadt

Lokalizacja Lippstadt, Niemcy
Rok 2017
Status Konkurs
Klient Miasto Lippstadt
Program Hala sportowa z trybuną, foyer i sale lekcyjne
Powierzchnia 1730 m2
Zespół Jola Starzak, Dawid Strębicki, Anastasiia Oksiukovska, Jacopo Luini, Lucie Mercier, Fabio Roldán Hernández
We współpracy z Moritz Bernoully

Projekt budynku hali sportowej w Lippstadt opierał się na założeniu stworzenia wielofunkcyjnego obiektu, który zaspokoiłby potrzeby uczniów i mieszkańców niemieckiego miasta. Koncepcja obejmuje powstanie dużej sali gimnastycznej z trybuną, doświetlanej świetlikami w dachu. Dodatkowo zaplanowano możliwść podzielenia powierzchni hali na trzy mniejsze boiska, pozwalając na równoczesne korzystanie z przestrzeni np. różnym grupom wiekowym. Ponadto w projekcie przewidziano utworzenie dwóch sal lekcyjnych.

 

Wejścia do budynku zlokalizowano w taki sposób, aby umożliwić dostęp od strony parkingu oraz od strony szkoły. Pod niewielkim zadaszeniem strefy wejściowej ustawiono ławki, które zapewniają użytkownikom budynku możliwość relaksu na świeżym powietrzu w oczekiwaniu na zajęcia. Ogniwem spajającym przestrzeń pomiędzy wejściami do nowej hali sportowej jest korytarz ze schodami prowadzącymi na trybuny.

 

Drewnianą konstrukcję budynku pokrywa biała cegła. Z myślą o rozwiązaniach przyjaznych środowisku, w projekcie uwzględniono wykonanie zielonych dachów oraz montaż paneli słonecznych